Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Doplnění granulí | MUJPES.CZ

Dobrý den,

máme 13-ti měsíční fenečku labradorského retrievra, kterou krmíme granulemi Chicopee Maintenance ( krmí se s radostí a velmi dobře ). K tomu jí dávame denně ovoce, zeleninu ( syrovou ), cca 3x týdně tvaroh. Její aktivita - v týdnu jen odpolední procházky a hraní a běhání s ostatními psy, o víkendu zkoušíme výlety na kole, plánujeme běžky. Chtěla bych vědět, zda je tato strava dostatečná, nebo bychom měli ještě nějakou výživu přidávat. Uvažuji o výživě kloubů a kostí, nemohu posoudit vhodnost některých přípravku a tak prosím o radu. Děkuji a zdravím. Martina

Dobrý den Martino,

v případě, že fenka nemá problémy, má se k světu a je vitální není důvod k obavám. Granulované krmiva jsou označena nálepkou "kompletní" a z definice "kompletního krmiva" ze Zákona o krmivu vyplývá, že by měla být jeho receptura sestavena takovým způsobem, aby pokryla kompletně průměrné nároky průměrného jednice. Takže by samotné krmivo mělo stačit. Je to trochu ale i o tom, že pokud dlouhodobě krmíte zvíře jednou značkou krmiva, vystavujete ho svým způsobem monodietě a můj osobní názor je ten, že obměna granulí jednou za 2-3 měsíce nebude na škodu. Změníte tím jak složení přijímané bílkoviny, tuku, tak spektrum minerálních látek a vitamínů apod. To, jestli je  krmivo správně sestaveno a plně vyhovuje stejně nepoznáte okamžitě. Představte si, že neustále z přijímaných živin probíhá obměna tělních tkání. Stejně jako se mění Vaše tělo tím, jaký druh potravy přijímáte, tak se mění i tělo jakéhokoliv jiného živého organismu včetně Vaší fenky. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, organismus nereaguje ihned. Změny jsou otázkou dní i týdnů. V pozitivním i negativním směru. Většinou mají lidé představu, že pokud pes krmivo ochotně přijímá, je krmivo O.K. Z pohledu jeho složení to ale nemusí být pravda.  

K tomu, co přidáváte k běžné krmné dávce: ovoce a zelenina v syrovém stavu jsou pro psa látkami tzv. balastními. Pes není schopen trávit syrovou zeleninu a ovoce nebo jen ve velmi omezené míře a ovoce spíše dužnaté. Kořenová zelenina, pokud bude zkrmována v kusovém stavu, prochází netknutá. Schválně zkuste dát syrovou mrkev a druhý den se podívejte do bobků. Bude tam :-) Podávat ji tedy sice můžete, ale pokud z ní má pes něco využít, je její třeba buď upravit mechanicky - tedy rozmixovat, nebo upravit tepelně - tedy povařit. Pro psa je především zdrojem vlákniny. Tvaroh - proč ne. Občas zkuste třeba i sýr, bílý jogurt, trochu masové konzervy, sušené pochutiny, udělá ji to radost. Opatrně na tepelně opracované kosti nebo pamlsky s obsahem kostí -  pes na granulích je není schopen trávit a mohlo by dojít k poranění trávícího traktu, při jejich vyšším množství k problémů s vyprazdňováním - k zácpě. Nekombinujte s granulemi syrové maso. Trávení  syrového masa je specifické, trávící  trakt na něj musí být připraven. 

Doplněk na klouby určitě ano, vícesložkový, ideálně by měl obsahovat alespoň chondroitin, glukosamin a MSM. Podává se preventivně,  2-3x ročně v kůře trvající 6 - 8 týdnů. Důležitá je koncentrace účinných látek v podávané dávce. Kratší podávání odlehčí Vaší peněžence, bude mít ale minimální efekt. U psů s pohybovými problémy lze podávat doplňky na klouby stále. 

Tak hodně spokojených dní. 

Užívejte společné chvíle.

Yvona Rumpíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení