Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Zatuchlé granule | MUJPES.CZ

Ráda bych věděla, jestli někdo máte zkušenosti s tím, když otevřete balení granulí, zdá se, jakoby byly zkažené. Stalo se mi to u velkého balení N.....mu (používám teď) i P.....y, pro štěňata velkých plemen. A přitom jednou to bylo O.K. a jindy zase ne. A pes to žere jen když už má opravdu hlad. Nevím, jestli to může být např. skladovacími podmínkami, protože vždy (stalo se mi to 3X) to byla krmiva zakoupená v obchodě pro zvířata v Olympii...Prošlé ty krmiva nebyly, datum spotřeby vždy kontroluju. Mám právo takto znehodnocená krmiva reklamovat? Hana R. 

Netypický zápach granulovaného krmiva bývá většinou spojen buď s romnožením plísní, roztočů, bakteriálním rozkladem, nebo se žluknutím tuku obsaženého v krmivu. Příčinou může být chyba ve výrobě nebo je příčina v lidském faktoru při výrobě nebo ze strany výrobce nedodržením technologického postupu, případně nákup a použití nestandartních surovin. Ze strany prodejce se může jednat o nevhodné podmínky skladování nebo přepravy na místo prodeje ( např. jestliže jsou uzavřené pytle vystaveny slunečnímu záření, zvýšená teplota obsahu obalu způsobuje kondenzaci vody uvnitř na obalu, což má za následek místně zvýšenou vlhkost krmiva -  ideální podmínky pro rozvoj plísní). Rozhodně bych takto znehodnocené krmivo reklamovala, máte na to plné právo. Reklamace tohoto druhu se předávají k posouzení výrobci (dodavateli), z obalu krmiva je vhodné při komunikaci s prodejcem opsat datum spotřeby a výrobní šarži. Téměř ve 100% případů se mění zákazníkovi balení a nabízí se mu shodná receptura s jiným datem výroby. Prodejce ale musí celou záležitost vykomunikovat se svým dodavatelem. V případě podezření na závadný obsah pytle n e z k r m u j t e toto krmivo svému pejskovi. Může být zdraví nebezpečné. 

Vyšší pravděpodobnost výskytu problému je u krmiv se šetrným způsobem konzervace s kratší expirační lhůtou. 

S pozdravem

Yvona Rumpíková

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení