Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Vánoční a silvestrovské povídání| MUJPES.CZ

Tiše a ochotně, purpura na okně voní, krásně voní… Malé děti se těší - nu, proč to neříci, jako malé, rodiče pobíhají po obchodech a shání nějaké dárky (jejda, tchýně – co pro tchýni?) a další členové rodiny vyhání na podzim nastěhované pavouky. Také perou, pečou, vaří, umývají – zkrátka nestíhají. Pejsek to pozoruje očima zvídavýma a říká si – co by z toho mohlo kápnout? Dárky jsou samozřejmostí – nový pelíšek, obojek, ten košíček jsi si paničko mohla odpustit:-(, nějaká ta dobrota, hračka – á, tahle je super!, nebo že by nové babiččiny bačkory?, hmm, taky nejsou k zahození, ale co k snědku, rodino, co, to by nebylo? Zvědavá očka a čumáček šmejdí a šmejdí až narazí na drobty z cukroví, poté na cukroví samotné, mamča přidala kousek vánočky, táta potají pár slaných tyček, plech z trouby vymazaný máslem – mňam, to je taky dobrota..:-)) A tak to pokračuje a pokračuje a najednou ejhle: pohár přetekl. Průjem, jejda honééém, někdo musí se mnou ale okamžitě ven. Nebo zácpa? Paničko tlačím, tlačím…tlačím a nic… nebo – jéje, promiňte, ale teď jsem se poblinkal – já nechtěl, určitě ne na ten nový peršan, ale už se stalo…. Ocásek mezi nohy a honem pod gauč. Tam mě nikdo nenajde.

Hele, jsem Tvůj pes, tak na mě dávej pozor. Rozumíš? Nemůžu za to, že všechno kolem mě voní a tak báječně chutná. Když nemám rozum já, musíš ho mít ty. Nedávej mě sladké, bude to ve mně kvasit a budu mít průjem. Nedávej mě slané, budu mít žízeň. Nedávej mě kosti, čokoládu – budu mít zácpu. Čokoláda mě může i zabít. Když si dám něco, co neumím trávit, buď to vyblinkám nebo to projde, ale ta první možnost je pravděpodobnější. Když si toho dám moc, i když to bude strašně dobré, dopadne to úplně stejně. Hlavně mě za to nedávej na zadek, prostě to ukliď. Jsem v tom nevinně. Tedy já, ne ty, ty za to můžeš. Dej mě den hladovku, jen vodu a zase se to zklidní. Potom mě krm dietně, po malých dávkách několikrát denně, ale s rozumem. A když by se to nezklidnilo, vem mě do náruče a zajdi k veteterináři. Pohotovostní příplatek je sice nářez, ale co by jsi pro mě neudělal…. Moc dík.

A pár řádků k Silvestru…

Psi vnímají zvuky mnohonásobně hlasitěji než lidé. Při nadměrných zvukových podnětech mohou změnit své chování. Strach z nadměrných zvuků může vést až k následujícím změnám: snaží se utéct, schovávají se pod nábytek, kňučí, vyjí, třesou se, jsou nervózní, někdy i agresivní, pomočí se, situace může vyvrcholit i útěkem z domova (kotce, dvora apod.).

Nahánění psa po obvodu města o Silvestrovské noci bývá v pravdě nezapomenutelný zážitek…. Tak na to myslete dopředu a nenechávejte ho v tom samotného.

Jak se chovat..

Pes by se v této situaci neměl chlácholit ani utěšovat, právě tímto jednáním psa utvrzujete v tom, že se jedná o skutečné nebezpečí na které je třeba reagovat. Jeho strach bude příště větší. Buďte vzorem. Chovejte se klidně, bez vzrušení. Můžete se jej mírně s podivem otázat, co to dělá, když se přece nic neděje. Klid z Vás se přenese i na psa.

Při panickém až maniakálním chování psa (např. okusování zdí) můžete zvážit podání léků na uklidnění zvířete, které Vám předepíše veterinární lékař. Léky se podávají do dutiny ústní a účinek nastupuje za 15-20 minut a trvá několik hodin. Je lepší podat léky na uklidnění včas. Podání léku v době největšího strachu nemusí být účinné. Na každé zvíře lék působí individuálně a o dávkování je třeba se poradit. Většina psů se výrazně zklidní, jsou ospalí a neteční k okolí, může nastoupit i vrávoravá chůze a úplná apatie Psa je nutno mít pod dozorem, co nejblíže podlaze, aby nespadl a před aplikací přípravku ho nekrmte. Humánní přípravky na zklidnění psů a koček se nedoporučují. Nelze stanovit optimální dávku pro daného jedince a mohou se stát návykovými. Při neodborném podání některých z humánních preparátů lze docílit i opačného efektu (např. zvýšení agresivity). Při výběru je vhodné určitě se poradit s veterinárním lékařem.

Tak jsou už opravdu tady? Vánoce?

Do granulí panička přilepšila lososovým olejem a dostal jsem také něco na regeneraci organismu a probiotikum na podporu trávení – hmm, to voní. Ta kostička také nevypadá špatně a co teprve to vepřové ouško a tady jsou sušené drš’tky – no paráda, to bude dobrota.

Pro gurmány na vařené stravě přikládáme recept:-) dušená makrela s těstovinami a kořenovou zeleninou: vykuchanou makrelu rozdělíme na menší části a dusíme na másle v malém množství vody. Dobře přikryjeme. Po 4 minutách obrátíme a znovu další 4 minuty dusíme. Uvaříme těstoviny a vařenou kořenovou zeleninu (mrkev, petržel..). Makrelu rozdělíme na drobnější kousky, odstraníme ostré kůstky a smísíme s těstovinou a zeleninou. Zalijeme zeleninovým výbarem. Bílkovinu můžeme doplnit přes den podávaným tvarohem, ochutit několika rozdrobenými piškoty. Strávník o hmotnosti 2kg: 40g dušené makrely, 25g těstovin, 10g zeleniny, přes den 20g měkkého tvarohu, 2-3 piškoty, strávník o hmotnosti 5kg 90g dušené makrely, 65g těstovin, 30g zeleniny, přes den 30g měkkého tvarohu, 2-3 piškoty, strávník o hmotnosti 10kg 150g dušené makrely, 140g těstovin, 40g zeleniny, přes den 50g měkkého tvarohu, 2-3 piškoty, strávník o hmotnosti 15kg 220g dušené makrely, 200g těstovin, 50g zeleniny, přes den 70g měkkého tvarohu, strávník o hmotnosti 20kg 280g dušené makrely, 270g těstovin, 60g zeleniny, přes den 100g měkkého tvarohu. Pro psy od 20 do 25kg přidáváme na 1kg živé hmotnosti 10g dušené makrely a 10g těstovin. Zelenina a tvaroh zůstávají. Hmotnost složek krmné dávky je uvedena ve vařeném stavu. Hmotnost masa se sníží vařením cca o 1/3, těstoviny svou hmotnost vařením ztrojnásobí.

Nedá mě to – můžete tu makrelu nahradit kapříkem?

Haf! Tak hezké svátky! Všem!

Pozn. řádky k Silvestru jsme konzultovali s paní MVDr. Jolanou Kaplanovou vycházeli jsme ze zdroje, který nám dala k dispozici.
Recept je převzat z Malé psí kuchařky pro dospělé psy malé, střední a o chlup větší (od 2 do 25kg), autor Jaroslav Weigel, rok vydání 1998.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení