DOVOLENÁ 19.8.2024

SBÍRKA pro spolek PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL | MUJPES.CZ

SBÍRKA pro spolek PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL

Proč právě tento spolek? V listopadu 2018 jsme s nimi řešili potřebu naléhavé pomoci pro fenku labradora odebranou od chovatele Státní veterinární správou, která byla ve zbědovalém stavu. Obec se zdráhala proplatit veterinární náklady a pečovatel, který byl jedním z nás, hledal cestu, jak ji pomoci. Oslovil dvě nadace. První nadace pomoc odmítla. Měli jsme fenku podle nich svěřit do péče útulku, kterému by proplatili náklady na veterinární péči následně, ale nepropláceli péči fyzickým osobám. Po právní stránce neřešitelné, protože majiteli feny běžela lhůta pro odvolání se odebrání. V druhé nadaci: www.pesnejvernejsipritel.cz vyšli bez problémů vstříc. Fenka díky tomu žila ještě dalšího dva a půl roku a trávila podzim svého života v teple a bezpečí. Bez jejich pomoci by stěží přečkala zimu.

Celkové náklady na její léčbu se po sečtení vyšplhali na částku 23tis. Kč. 

Činnost spolku je zaměřena zejména na péči o nemocné, staré či opuštěné psy a jejich ochranu proti nouzi, týrání a nevhodnému zacházení. Více informací naleznete na stránkách http://www.pesnejvernejsipritel.cz. Číslo účtu veřejné sbírky je 2300919018/2010.

Na prodejně a výdejním místě e-shopů ZVIRE.CZ - MUJPES.CZ na ul.Vranovské 57 máme umístěnu "Putovní kasičku spolku PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL" do které lze vložit hotovost přímo. Pokud tedy chcete pejskům v podobných situacích, jako byla ona fenka, pomoci. Kasičku nelze otevřít, nebojte, žádné peníze nejsou pro nás. Kasička se otevírá až po naplnění na Městském úřadě v obci Vestec, kde je i sídlo spolku.

Za všechny dary všichni pejskové a vůbec zvířata děkují. Kasičku po naplnění předáváme dobrovolníkům ze spolku, kteří ji otevřou, spočítají a peníze předají potřebným. Fotodokumentace činnosti spolku zde: https://www.facebook.com/groups/pesnejvernejsipritel

Přehled vybraných finančních prostředků do pokladniček na prodejně: 

Ke dni 25.11.2019 pokladnička č. 136, odevzdáno: 3916Kč

Ke dni 29.9.2020 pokladnička č. 148, odevzdáno 5409Kč

Ke dni 23.10.2021, pokladnička č. 233, odevzdáno 3436Kč