DOVOLENÁ 19.8.2024

Náhlý pád psa při pohybu | MUJPES.CZ

Dobrý den, můj 11 letý boxer, který je na svůj věk ve výborné formě, se po procházce, kdy byl velmi aktivní a běhal, večer šel do kuchyně napít a po cestě, kdy zatáčel kolem komody náhle spadl na bok a zůstal ležet. Nikdy předtím se nic takového nestalo, tak sem se vyděsil. Okamžitě jsem šel za ním a pomohl mu se zvednout. Pak si šel normálně lehnout. Díval jsem se mu na oči, žádné kmitání tam nebylo, byly úplně normální. Prostudoval jsem několik článků na internetu a zjistil, že by se mohlo jednat o potíže vestibulárniho systému, ovšem příčin může být celá řada, infekce ucha, nebo dokonce i rakovina mozku. 

Jelikož nemám teď možnost zajít k veterináři, obracím na Vás s prosbou o vysvětlení, či radu co dělat. Pes je teď úplně v pořádku, celou noc normálně spal, jí s chutí a na vše normálně reaguje. 

 Děkuji moc za odpověď, 

 Ivan Š. a boxer Fredy 

Dobrý den,

ano máte pravdu, příčin může být mnoho. Vzhledem k tomu, že se jednalo jen o relativně krátký okamžik a pejsek je od té doby bez potíží, nebude zatím třeba dělat nějaká speciální opatření. Spíše ho nyní sledovat a jak to bude možné, raději navštívit veterináře a nechat udělat kompletní vyšetření s odběrem krve. Pokud by se jednalo o jmenovaný vestibulární syndrom, tak ten neodezní tak rychle, stejně tak jako mrtvička u které je právě pozorováno kmitání očí.

Přesnou diagnozu lze stanovit až na základě vyšetření. 

S pozdravem a přáním krásných vánoc

Andrea Lačňáková

MVDr. Andrea Lačňáková, CertCAAPR
Popovická 908
664 42 Modřice
+420 604 267 088, 
a.lacnakova@seznam.cz
www.veterinalacnakova.cz