INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Štěně devastuje byt | MUJPES.CZ

Dobrý den, naše 3-měsíční štěně nám neskutečným stylem ničí byt. Zkoušeli jsme být doma, odcházet na
chvilku, na dýl. Výsledek pořád stejný, vyje tak že si sousedi stěžují, a zničila nespočet věcí v
bytě ať byla kdekoli (obývák, předsíň i koupelna). Měli by jste nějakou radu, něco co jsme
nezkusili? Děkuji Sandmanová

Dobrý den, můžete šťěňátku ještě zkusit vymezit prostor, např. jen na chodbě, kam mu dáte před odchodem spoustu hraček a různých žvýkacích kostí apod...Hračky, které mají dutinu, kterou lze naplnit pamlsky. Ty buď při hraní postupně vypadávají, nebo se je pes snaží z hračky vydolovat. Lze také použít duté hračky Kong, které lze naplnit paštikou, kterou pejsek vylizuje a tak se zabaví. Zkoušeli jste už psí feromony na zklidnění a navození dobré pohody? Existují ve formě elektrického odpařovače, který se zapojí v místnosti, kde je pes, náplň v lahvičce vydrží při každodenním a celodenním používání měsíc, přípravek se jmenuje D.A.P., lze zakoupit u veterináře a mohl by významně pomoci. Nechejte mu na pelíšku nějaké své použité staré triko, aby Vás z něj cítilo...Pak by to chtělo před odchodem unavit delší procházkou či intenzivní hrou.

Osobně nechávám svému psovi k dispozici věci, které vím, že ho budou zajímat, ale nevadí mi, že je rozkouše a při tom se na dlouho zabaví - např. krabici se starými novinami apod...S vytím je to horší, tam opravdu pomůže jen postupný nácvik na samotu, čekat chvíli za dveřmi, jakmile začne výt, ihned ho důrazně pokárat, pokud nevyje pochválit, odměnit....práce je to na delší dobu a možná by bylo vhodné konzultovat problém i s nějakým instruktorem výcviku ve Vašem okolí. 

MVDr. Pavla Alexandrová