INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Nádor na mléčné žláze | MUJPES.CZ

Dobrý den pane doktore. Ráda bych se zeptala - kamarádka má 11 letou fenu křížence. Před asi rokem ji nechali pro opakovanou falešnou březost vykastrovat a odstranit jí jednu zatvrdlinu v jednom ze struku mléčné žlázy, histologii odmítli, měli za to, že se jedná o zatvrdlé spuštěné mléko. Fena měla štěňata jen jednou a to náhodou v 8 letech věku. Po roce se na stejném místě objevilo to samé znova. Teď už po kastraci. Ošetřující lékař navrhl léčbu antibiotiky, s tím, že je to buď zánět nebo nádor. Antibiotika nezabrala, fena je slabá na srdíčko, operaci už odmítli a vzhledem k tomu, že se jedná pravděpodobně o nádor dohodli se s lékařem na nasazení Prednisonu. RTG plic na ověření metastáz nikdo nenavrhl a ani jej neprovedli. Po nasazení Prednisonu fena na svou váhu něco málo přes 20kg vypije 5 l vody denně. Neudrží moč. Nebylo by lépe Prednison vysadit a nechat jí dožít v klidu a relativně normální kvalitě života? Slyšela jsem, že u starších zvířat rostou nádory pomaleji. Jaká je cca prognóza délky života "s" a "bez" Prednisonu? Včera jsem ji viděla, je celé zavodněná, sotva chodí, roztěkané oči, mírně dezorientovaná. S kamarádkou jsem se o tom pokoušela bavit, ale ta argumentovala tím, že kdyby vysadit Prednison, tak bude mít bolesti. Prednison ale přece proti bolesti nepůsobí, nebo ano? Moc děkuji za Váš čas.

Dobrý den Ivo. Předně Vám musím říci, že na tento dotaz se mi velmi špatně odpovídá, jelikož to není Váš pes. Nicméně k obecným otázkám ohledně prednisonu; ano, může zavodňovat, ale to, co uvádíte je opravdu extrém a předpokládal bych k tomu ještě nějaké přidružené onemocnění, např. srdce a ano, prednison i snižuje bolestivost, nicméně v tomto případě je to velmi diskutabilní. Doufám, že jsem Vám odpověděl na to, co jste se chtěla zeptat.

S přátelským pozdravem
Blaha, veterina Denny