INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Možnost zmrazení spermatu psa | MUJPES.CZ

Dobrý den, mám tento dotaz, pracuje u nás pracoviště, kde by bylo možné odebrat psovi sperma a
uložit ho zmrazené pro další použití za několik let? Jana H. 

Dobrý den, psí spermabanka u nás pravděpodobně neexistuje. Sperma psa samozřejmě lze zamrazit pro dlouhodobé skladování (pravděpodobně by to šlo po dohodě s některou inseminační stanicí nebo výzkumným ústavem zabývajícím se reprodukcí zvířat). K takovému kroku ale přistupují pouze špičkoví chovatelé, kteří mají zájemce o sperma i ze zahraničí a náklady spojené s touto akcí se jim vyplatí. 


Problémem může být následné využití spermatu, protože umělá inseminace mraženým semenem má podstatně nižší úspěšnost než inseminace provedená čerstvým či krátkodobě konzervovaným semenem.

MVDr. Pavla Alexandrová