Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Tříselná kýla u štěněte | MUJPES.CZ

Prosím o radu, jak se dá léčit nebo odstranit tříselná kýla u štěněte. Děkuji. Petra

Tříselnou kýlu lze řešit pouze chirurgicky. Tříselná kýla je vlastně výhřez orgánů dutiny břišní do podkoží v tříselné krajině. Většinou se v kýlním vaku nachází tuk, velká opona, ale mohou se zde objevit i střeva, močový měchýř, u březích fen i děložní roh s plody. K tomuto výhřezu v případě tříselné kýly dochází přes přirozený otvor v dutině břišní a tím je rozšířený tříselný kanál. Kýla se řeší tak, že se vypreparuje kýlní obsah, posoudí se a dle stavu se nejčastěji vrátí zpět do dutiny břišní a tříselný kanál se zúží tak, aby se přes něj již orgány nedostaly. K zákroku se doporučuje přistoupit co nejrychleji po zjištění kýly, protože zde hrozí uskřinutí kýlního obsahu - nejčastěji střeva. Tento stav je potom akutní, velmi bolestivý a provázený změnami celkového zdravotního stavu, zvracením i poruchami vědomí. U štěňat se uvádí, že do 12. týdne věku by mohla vrozená tříselná kýla vymizet sama - dochází k dozrání tříselného kanálu.

MVDr. Pavla Alexandrová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení