INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Krmení štěněte velkého plemene | MUJPES.CZ

Dobrý den, radila jste mi již jednou s ouškama, ale radu potřebuji další. Máme retrívra zkříženého se šv. ovčákem, jsou jí 3 měsíce a váží 13 kg. Jíst jí dáváme jak se říká dokud žere tak sypem :-). Tlustá není, ale spíš si myslím že by jsme jí to měli nějak odměřovat, ale nevíme jak, kolik, ani jak často. Jinak jestli je to pro Vás potřeba vědět, je spíš do toho ovčáka, jak postavově tak i čumákem. Děkuju za odpověď Sandmanová

Dobrý den paní Kateřino. Z pohledu výživy se ze strany obou rodičů jedná o velká plemena a tak ve výživě není rozdíl, máte u sebe prostě štěně velkého plemene. Dávkování krmiva záleží na samotném krmivu, které podáváte. Pokud jste jej zakoupili v originálním obalu, mělo by být doporučené dávkování uvedeno přímo na obalu krmiva a stačí jen odečíst hodnoty. Příp. pokud nemáte originální obal a krmivo jste přesypali např. do kontejneru, stačí jen znát značku krmiva, kterou krmíte a dohledat si informace třeba na internetu. Dávkování na obalu udává výrobce rámcově, aktuálně se přizpůsobuje kondici štěňěte, tzn. že se navyšuje nebo snižuje podle toho, jak zrovna štěně prospívá. Štěně se do 4 měsíců krmí doporučenou dávkou krmiva, která se rozdělí na dávky rozložené na 4 dávky během dne. Od období přezubení se snižuje počet krmení na 3 x denně, po půl roce se přechází na krmení ráno a večer. U velkých plemen se doporučuje dělená krmná dávka 2x denně i v  dospělém věku.