INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Je vhodná hypoalergenní strava pro štěně?| MUJPES.CZ

Dobrý den,

mám 9 týdnů staré štěně Bostonského teriéra. Chtěla bych se zeptat zda, až budu chtít za pár týdnů měnit granule za lepší, jestli jsou tyto granule vhodné:Best Breeder Grain Free Puppy Salmon with Haddock & Blue Whiting, Sweet Potato and Asparagus. Pejsek zatím žádné potíže nemá ale chtěla bych jim předejít. Je to v pořádku? Abych mu nějak neuškodila nebo jestli se mám poohlédnout po jiných z vaší nabídky. Děkuji mnohokrát za informace, Husseinova

Dobrý den paní Husseinová, 

z pohledu výživy štěněte hned z počátku předpokládat, že bude štěňátko alergické může být chybou. Zkuste spíše než monoproteinové krmivo , tedy krmivo na jednom zdroji bílkoviny, vybrat některé z krmiv, které mají více zdrojů živočišných bílkovin. Nejen rybu. Bude to tak pro organismus přirozenější  a pejskovi budou možná i lépe chutnat. Na hypoalergenní receptury se přechází až ve chvíli, kdy má pes nějaký problém – např. déle trvající průjmy, zvrací, nepřibírá na hmotnosti apod. Vím, že někteří výrobci krmiv propagují zkrmování hypoalergenních krmiv z důvodu prevence alergie již od štěněčího věku, ale k tomu není důvod. Právě naopak. Čím pestřejší stravu co do složení bude štěňátko mít, tím to pro něj bude do budoucích let lepší. Trávící trakt je oblastí, kde se střetává prostřednictvím potravy vnější svět s organismem. Je zde velmi silně zastoupen imunitní systém a čím více podnětů v období svého vývoje dostane tím má více možností se učit. Tak směle do toho :-)

 

Yvona Rumpíková