monoproteinové

Monoproteinové krmivo je typ krmiva, které obsahuje pouze jediný zdroj bílkovin živočišného původu. To znamená, že veškeré bílkoviny dodávané v tomto krmivu pocházejí z jediného zdroje. Zdrojem bílkovin živočišného původu může tedy být například kuřecí maso, zvěřina, hovězí, jehněčí nebo rybí maso. Ale vždy jen jeden zdroj. 

Z pohledu majitele psa, který má psa s negativní reakcí na určitý druh živočišné bílkoviny je krmivo navrženo tak, aby minimalizovalo riziko alergií nebo intolerance na různé druhy bílkovin. Majitel si tedy může vybrat nejvhodnější typ krmiva podle individuální snášenlivosti svého zvířete.  

Pro psa bez problémů ve zpracování potravy je monoproteinové krmivo zbytečné, spíše odporující přirozené stravě, která je z pohledu přijímaného druhu živočišné bílkoviny vícesložková. 

Pro jednotlivé značky krmiv jde ale o možnost udržet si delší dobu zákazníka, který má možnost měnit různé příchutě receptur a tak setrvat na jedné značce krmiva v delším časovém horizontu. 

 Monoproteinové krmivo může obsahovat také další složky krmiva jako jsou obiloviny, zelenina, vitamíny a minerály, ale jeho hlavním rysem je koncentrace na jediný zdroj bílkovin.