Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Pes bez vodítka neposlouchá | MUJPES.CZ

Jak to děláte, že ten Váš pejsek je tak poslušný? To my, jakmile odepneme vodítko:

 NÁŠ PES NEPOSLOUCHÁ

"To je skvělé! Teď jsem konečně volný a mohu si dělat co chci!" to si viditelně myslí kdejaký pes, jakmile ho pustíme z vodítka . Najednou jsou ostatní psi mnohem důležitější než vlastní majitel a támhleto několik desítek metrů vzdálené roští bude určitě také hrozně zajímavé. Určitě tam bude spousta pachů, třeba nějaké zbytky starých jídel /"doma je to na nic, krmí mě jen čerstvým jídlem"/ a ještě určitě celá řada zajímavých věcí, které je třeba objevit. Bezhlavé pronásledování psa, křik,volání…

Psi, kteří se chovají popsaným způsobem, jsou přesvědčeni, že sféra vlivu jejich majitele končí s poloměrem odpovídajícím délce vodítka. Mají-li právě něco lepšího na práci, nejsou ochotni naslouchat pánovým slovům. Příčinu tohoto problematického chování bychom měli vždy v prvé řadě hledat v dávné minulosti psa: psík, který se nenaučí už jako štěně poslouchat svého pána, bývá většinou v pozdějším období svého života velice svéhlavý a boje mezi pánem a psíkem bývají většinou zajímavé, ale málokdy je vítězství na pánově straně. V případě, že si pořídíte pejska již od štěněte můžete se vyvarovat těchto problémů. Máte-li v úmyslu si domů donést pejska z útulku nebo odjinud a pejsek je už trochu odrostlejší, bude výchova v tomto směru problematičtější a bude určitě vyžadovat více trpělivosti. Přesto existují tréninkové metody, jež i v takovém případě slibují úspěch. Prozradím vám několik rad, jak vašeho psa naučit přijatelnému chování:

Jak se máme chovat, když náš pes přestane poslouchat, jakmile ho pustíme z vodítka?

Rozhodně za ním nikdy nesmíme běžet. Pokud si pejsek zvykne na vaše neustálé stíhání a hledaní jeho samotného, nebude si vás on sám nikdy hlídat a proto nikdy nebudete moci dosáhnout toho, aby si vás hlídal a zaleželo mu na tom, kde se právě nacházíte a jestli třeba nemáte zájem na tom, aby přišel. Mnohem větší smysl má psa jednou hlasitě a zřetelně zavolat, ale pak se jednoduše otočit a jít. V úplných začátcích a hlavně máme-li pejska, jenž by mohl způsobit škody okolí ( pokousat jiného psa nebo dokonce člověka apod. ), volíme raději zprvu odlehlejší místa. Předejdete nepříjemným situacím. Někteří psi znejistí, jakmile jim jejich pán zmizí z dohledu a začnou ho hledat. To však samozřejmě neplatí ani zdaleka o všech psech. 
Další velmi rozšířenou chybou je psa ihned připoutat na vodítko, jakmile jsme ho chytli. Při několikátém opakování této chyby si pejsek vytvoří nežádoucí spojitost. Uvědomí si, že když k vám přijde tak jeho svoboda končí. Takže po nějakém čase k vám přestane chodit úplně. Chybou by také bylo psa za jeho odbíhání potrestat, jakmile se vrátí k majiteli. Nebude vědět, že trest který mu byl udělen za odbíhaní, ale automaticky si jej spojí s příchodem k pánovi. Tak proč by k pánovi vlastně chodil. Dostane za vyučenou a ještě zůstane připoután na vodítku. Pejsek by se měl vždy na příchod k pánovi těšit, měl by mít nějakou spojitost s něčím příjemným. Proto bychom měli chválit, chválit a zase chválit. O čemž jsem už jednou psala v článku "Se psem na kole". Pochvala musí být intenzivní, i když kolemjdoucím můžeme připadat trochu zvláštně. Psa chválíme jakmile zareaguje na zavolání a přiblíží se k nám, hlasitě ho chválíme a pomalu ustupujeme dozadu, na některé pejsky platí, když se i rozběhnete opačným směrem. 

K nácviku přivolání můžeme využít těchto základních způsobů:


1. HRAVOST
Tato vlastnost je skvělá k využití již v neútlejším věku pejska. Zpravidla používáme k nácviku hračku nebo předmět, který je psovi důvěrně znám. Může to být například pískací hračka, jejíž zvuk využijeme při odběhnutí pejska. V momentě, když pejsek odběhne, hračkou zapískáme a jakmile zareaguje, snažíme se ho lákat k sobě. Můžeme všelijak poskakovat, radostně psíkovi ukazovat hračku atd. Pokud pejsek jde naším směrem, zvolíme ještě povel "Ke mně!". Zpočátku můžeme ještě před psíkem mírně ustupovat a jakmile pes přijde k nám, necháme ho s povelem "sedni!" předsednout. Pohladíme pejska, dotkneme se jeho obojku, ale nepřipínáme na vodítko. Poté mu hodíme hračku a necháme ho, aby si s ní několik minut pohrál. Tento cvik můžeme opakovat prakticky celý den, ale pozor na znechucení hry častým opakováním. 

2. ŽRAVOST
Je velmi rozšířenou metodou, na kterou reaguje celá řada psů. V podstatě funguje tato metoda stejně jako při využívání hravosti, jenže odměnou není hračka, ale pamlsek. U této metody můžeme začít tím, že pejska k sobě lákáme na krátkou vzdálenost. Stačí pár metrů, aby měl šanci vidět pamlsek. Po několika opakováních si pes vytvoří spojitost, že při návratu k pánovi obdrží něco dobrého na zub. Vzdálenost postupně zvětšujeme. Pro tento účel doporučuji dávat zcela zvláštní pamlsek. Takový , který jeho běžná strava neobsahuje (sýr,salám apod. ). Pamlsek dáme psovi opět až po předsednutí před pána.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení