Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Bádáte nad surovinovým složením granulovaných krmiv? | MUJPES.CZ

Existuje Zákon o krmivech č.91/1996 Sb. ve změnách provedených zákonem č.244/2000 Sb., který výrobci kompletních a doplňkových krmiv pro domácí zvířata předepisuje skupiny surovin pro uvádění druhů krmných surovin v označování krmiv.

Dle přílohy č.30 k vyhlášce č.451/2000Sb. skupina:
 • maso a výrobky živočišného původu zahrnuje : - všechny masité části poražených teplokrevných suchozemských zvířat v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované, dále veškeré výrobky a vedlejší výrobky, vzniklé při zpracování těl nebo části těl teplokrevných suchozemských zvířat.
 • skupina mléko a mléčné výrobky zahrnuje : - veškeré mléčné výrobky v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované, vedlejší výrobky získané při zpracování mléka.
 • skupina vejce a výrobky z vajec zahrnuje: - veškeré vaječné výrobky v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované, vedlejší výrobky ze zpracování vajec.
 • do skupiny oleje a tuky zahrnuje : - veškeré živočišné a rostlinné oleje a tuky
 • skupina kvasnice zahrnuje – veškeré druhy kvasnic, pokud byly devitalizovány a usušeny.
 • skupina ryby a vedlejší výrobky z ryb zahrnuje – ryby nebo části ryb v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované, vedlejší výrobky ze zpracování ryb.
 • skupina obiloviny zahrnuje– veškeré druhy obilovin bez ohledu na jejich zpracování nebo výrobky obsahující škrobnatý endosperm
 • skupina zeleniny zahrnuje – veškeré druhy zelenin a luštěnin v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované
 • skupina vedlejší výrobky rostlinného původu zahrnuje – vedlejší výrobky ze zpracování rostlinných produktů, zejména obilovin, zelenin, luštěnin a olejnatých semen. A jejda, ona to nemusí být jen sója, ono to může být i něco jiného.
 • skupina bílkovinné extrakty rostlinného původu zahrnuje – veškeré výrobky rostlinného původu, u nichž byla bílkovinná složka vhodným způsobem koncentrována na nejméně 500g/kg dusíkatých látek v sušině, které mohou mít změněnou texturu (strukturu).
 • skupina minerální látky zahrnuje – veškeré anorganické látky vhodné pro výživu zvířat
 • skupina cukry zahrnuje – veškeré druhy cukrů
 • skupina ovoce zahrnuje – veškeré druhy ovoce v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované
 • skupina ořechy zahrnuje – veškeré plody ze skořápek
 • skupina semena zahrnuje – veškeré druhy semen v celém stavu nebo drcené
 • skupina řasy zahrnuje – veškeré řasy v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované
 • skupina měkkýši a korýši zahrnuje– veškeré druhy měkkýšů, korýšů, lastur (mušlí) v čerstvém stavu nebo vhodným způsobem konzervované a vedlejší výrobky vzniklé při jejich zpracování.

Další skupiny definují hmyz a pekařské výrobky.

Co z toho vyplývá?

Deklarace surovinového složení v českém jazyce uvedená na obalu Vámi zkoumaných krmiv má následující podobu: obiloviny, maso a výrobky živ.původu, vedlejší výrobky rostlinného původu, vejce a výrobky z vajec, oleje a tuky, minerální látky. V případě, že distributor krmiva i výrobce dbají znění českých zákonů, u konkurenčního krmiva by se sice mohla vyskytnout nějaká ta skupina surovin navíc, podstata ale zůstává stejná – nic konkrétního se nedozvíte. Jestliže se nespolehnete na značku krmiva a patříte ke studijním typům (zdravím Viktora z Olomouce) surovinové složení krmiva ve vyšších cenových relacích Vám krmivo prodá.

Jak na to vyzráli výrobci a distributoři.

Konkrétní rozměrů nabývá surovinové složení v letácích, které většinou dostáváte k prodávanému pytli. Má to jen jeden háček: na letáku nemusí být pravdivé informace, neboť informativní leták nepodléhá žádným právním normám. Velmi záleží na serióznosti subjektu, který dané informace zpracovává.

Typ pro „studující“: nejpřesnější informace o surovinách bývají na obalu krmiva uvedeny v angličtině. Je to pravděpodobně dáno právními předpisy země, pro které je deklarace v tomto jazyce určena. Můžete si také všimnout, že údaje o krmivu se v různých jazycích liší. Někdy je problém s přesností překladu, ale co naplat.

U kompletních a doplňkových krmiv pro domácí zvířata se v označení obsažené krmné suroviny uváděli dříve buď s udáním jejich procentrického nebo hmotnostního zastoupení nebo v sestupném pořadí jejich hmotnostního podílu v krmivu. Dnes by měly být uváděny podle zastoupení v sušině krmiva. Pro běžného zákazníka to znamená, že to co je udáváno na prvních místech surovin, toho je v krmivu nejvíce.

Různé předpisy a vyhlášky se ale průběžně mění. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení