Plíseň v meziprstí | MUJPES.CZ

Dobrý den,
u našeho pejska, amerického staforda, 7 let, jsme zjistili plíseň. Veterinář ho očkoval, na přeočkování máme přijít za tři týdny a ještě dostal inj. vitamín B. Máme ho dvakrát týdně koupat šamponem zn. GOTTLIEB (se sírou) a asi 5 malých lysinek co se mu udělalo na břiše máme potírat jednou denně surolanem. Také má na tlapkách mezi polštářky zarudlá místa, ale na to nám veterinář nic nedal, tak nevím jestli mu tam mám dávat taky ten surolan...
A ještě bych chtěla vědět zda-li lze léčbu ještě nějak podpořit? Třeba dávat nějaké vitamíny na podporu imunity? nebo třeba pejskovi oholit břicho, kde se mu dělají ty lysinky, aby se šampon dostal pořádně ke kůži? Doma se snažíme často vysávat a pelíšek jsme vyměnili. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli existuje třeba nějaký desinfekční sprej, který bych mohla stříkat na pelech a koberec, aby tam nezůstávaly ty spory a plíseň se nevracela.
Děkuji předem za odpověď

 Dobrý den,
zarudlá místa mezi prstními polštářky můžete také mazat surolanem. Oholení břicha je dobrý nápad, dokonce si při terapii plísní oholení srsti doporučuje. Na postřik okolí, ale i kůže lze použít sprej Biopirox (lze objednat u veterináře). Na podporu odolnosti kůže můžete vyzkoušet některý z přípravků s obsahem zinku, biotinu a vit. B (např. Giom na srst, Fitmin srst, Caress Pet Agree apod...)

MVDr. Pavla Alexandrová