INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Plíseň v meziprstí | MUJPES.CZ

Dobrý den,
u našeho pejska, amerického staforda, 7 let, jsme zjistili plíseň. Veterinář ho očkoval, na přeočkování máme přijít za tři týdny a ještě dostal inj. vitamín B. Máme ho dvakrát týdně koupat šamponem zn. GOTTLIEB (se sírou) a asi 5 malých lysinek co se mu udělalo na břiše máme potírat jednou denně surolanem. Také má na tlapkách mezi polštářky zarudlá místa, ale na to nám veterinář nic nedal, tak nevím jestli mu tam mám dávat taky ten surolan...
A ještě bych chtěla vědět zda-li lze léčbu ještě nějak podpořit? Třeba dávat nějaké vitamíny na podporu imunity? nebo třeba pejskovi oholit břicho, kde se mu dělají ty lysinky, aby se šampon dostal pořádně ke kůži? Doma se snažíme často vysávat a pelíšek jsme vyměnili. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli existuje třeba nějaký desinfekční sprej, který bych mohla stříkat na pelech a koberec, aby tam nezůstávaly ty spory a plíseň se nevracela.
Děkuji předem za odpověď

 Dobrý den,
zarudlá místa mezi prstními polštářky můžete také mazat surolanem. Oholení břicha je dobrý nápad, dokonce si při terapii plísní oholení srsti doporučuje. Na postřik okolí, ale i kůže lze použít sprej Biopirox (lze objednat u veterináře). Na podporu odolnosti kůže můžete vyzkoušet některý z přípravků s obsahem zinku, biotinu a vit. B (např. Giom na srst, Fitmin srst, Caress Pet Agree apod...)

MVDr. Pavla Alexandrová