stres, úzkost

Kompletní krmiva pro psy, speciální diety, které mají zklidňující účinky. Obsahem svých látek pozitivně ovlivňují fungování nervové soustavy a tlumí přehnané reakce na podněty. 

Krmiva pro psy zaměřené na snížení míru stresu mohou např. obsahovat tryptofan. Tryptofan je esenciální aminokyselina, která je prekurzorem serotoninu, neurotransmiteru spojeného s regulací nálady a pocitu pohody. Zvýšený obsah tryptofanu může podpořit tvorbu serotoninu a tím přispět ke snížení úzkosti. Častá je také vyšší míra Omega-3 mastných kyselin: Omega-3 mastné kyseliny, zejména EPA (eikosapentaenová kyselina) a DHA (dokosahexaenová kyselina), mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci při regulaci stresové reakce a zlepšení kognitivních (rozpoznávacích) funkcí.

Chronický stres a úzkost vyvolává vyšší míru oxidačního stresu. Krmiva pro psy s vyšší mírou stresu mohou mít zvýšené hladiny antioxidantů, nejběžněji se používá vitamín C a E.

Nepřímý vliv na snížení stresu může mít také zdravý střevní mikrobiom. Výrobci krmiv proto zařazují do krmiv této kategorie prebiotika a probiotika. 

Některé diety pro psy mohou obsahovat i specifické složky, jako je alfa-kasozepin (peptid odvozený z mléčných bílkovin), který má uklidňující účinky. Jedná se o složky podporující relaxaci. Diety mohou obsahovat složky jako fosfatidylserin a další látky podporující zdravé fungování mozku.

Výběr správné diety pro psa se sklonem ke stresu by měl být vždy konzultován s veterinářem, který může doporučit nejvhodnější řešení na základě konkrétních potřeb a zdravotního stavu psa. Kromě správné diety je důležité také poskytnout psu dostatek fyzické aktivity, mentální stimulaci a bezpečné a klidné prostředí, aby se minimalizoval stres. Do běžných vycházek a venčení lze zařazovat zklidňující prvky komunikace a her.  

POZOR! Objednáním krmiva nebo konzerv ze sekce klinických diet je možné pouze po stanovaní diagnózy Vašeho zvířete veterinárním lékařem. Na základě diagnózy je stanovena vhodnost nebo nevhodnost zkrmování klinické diety. Průběžné kontroly u Vašeho veterinárního lékaře během zkrmování klinické diety by měly být samozřejmostí a jsou doporučované ve frekvenci minimálně půl roku. Pokud by se zhoršil stav Vašeho zvířete, vyhledejte jeho ošetření okamžitě. Nákupem klinické diety berete na vědomí tuto informaci. 

Garantem prodeje klinických diet je:

Veterinární ordinace Galen

MVDr. Alexandrová Pavla

Podpěrova 439/2
621 00 Brno-Medlánky
 e-mail: ordinace@vetgalen.cz
 t. 721 022 265?

V případě potřeby konzultace výběru neváhejte kontaktovat.

Nejprodávanější

pd canine prescription diet id stress mini dry productShot 500
 
od 837 Kč
1 položek celkem
pd canine prescription diet id stress mini dry productShot 500
od 837 Kč

Kompletní krmivo pro psy malých plemen s citlivým trávením, používá se při poruchách trávení souvisejícím se stresem u zvířat hysterických, klinická dieta při onemocnění...

ZB014778