INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

taurin

Taurin je látka, která vzniká z části bílkoviny a je zcela nepostradatelnou látkou pro kočky, které si ho sami neumí neumějí vyrobit (tyto látky se nazývají pro daný živočišný druh látkami esenciálními). Z toho důvodu je běžnou složkou kočičí stravy. Při jeho nedostatku v potravě dochází k postupné degeneraci sítnice, zvířata postupně oslepnou. U psů není jeho dotace v potravě nezbytná.

Taurin ovlivňuje přenos vzruchů v nervové soustavě, hladinu vápníku v krvi, hospodaření s tuky, přenos sacharidů do svalových buněk, rychlost regenerace po fyzickém výkonu, u sportovců se užívá jako součást doplňků stravy pro zvýšení jejich výkonu. Bývá složkou energetických nápojů. 

Zdrojem taurinu jsou játra, korýši, slepičí vejce a mléčné výrobky.