brusinky

 

  1. Brusinky jsou bohaté na vitamíny a antioxidanty: Brusinky jsou bohaté na vitamín C, vitamín K a další antioxidanty, jako jsou flavonoidy. Tyto látky jsou prospěšné pro imunitní systém psa a pomáhají bojovat proti volným radikálům, které mohou poškozovat buňky a tkáně.

  2. Podpora zdravé močové soustavy: Brusinky jsou známé svou schopností předcházet infekcím močových cest. Obsahují látky, které mohou bránit bakteriím v přichycení k močovým cestám. Jejich použití v krmivu může snižovat riziko infekcí močového měchýře u psů.

  3. Brusinky působí proti zánětu: Některé složky brusinek, včetně quercetinu, mají protizánětlivé účinky. To může pomoci snižovat zánětlivé reakce v těle psa a zlepšovat jeho celkový zdravotní stav.

  4. Podpora zdravého trávení: Vláknina obsažená v brusinkách podporuje zdravé trávení a reguluje a tvaruje stolici u psů. Výsledkem jsou pevné a tuhé výkaly, které lze snadno sebrat.

  5. Prevence tvorby zubního plaku: Brusinky mohou také pomoci při prevenci tvorby zubního plaku a zubního kamene u psů.

Při výběru krmiva s brusinkami pro svého psa je důležité si přečíst složení a ujistit se, že jsou brusinky součástí krmiva v přiměřeném množství a ve vhodné formě (např. jako extrakt). Pokud má pes zdravotní problémy, konzultujte podávání krmiv s obsahem brusinek se svým veterinárním lékařem. Očekávaný efekt zkrmování brusinek při řešení zdravotního problému psa nemusí být splněn.