Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Obsah "chondro" látek v granulích pro štěně | MUJPES.CZ

Dobrý den, na konci května si jedu pro štěně rotvajlera. Doposud jej chovateka krmila BARFEM a mateřským mlékem. Částečně pro své
pohodlí nechci v BARF pokračovat a granule mi nepříjdou špatné. Zvolila jsem značku krmiva XY (pro
obří plemena.) teď přijde čas na dotaz. Je potřeba přidávat k těmto superprémiovým
granulím nějaký chondro věci? nebo opravdu je v granulích takové množství těchto látek pro zajištěný
správný růst chrupavek a kostí? zas nechci pejska převápnit, nebo tak... za odpověď děkuji. Adéla

Dobrý den, obecně se ke granulovaným krmivům ve vyšších cenových relacích nepřidává žádný minerální doplněk s obsahem makroprvků (k nímž náleží i vápník), pokud nenastanou problémy, které by mohly souviset s krmivem. Pro štěňata velkých a obřích plemen se ale stává standardem doplňování látek typu chondro; a to zejména s účinnými látkami MSM a glukosamin sulfát, zejména v období od 6 do 8 měsíce věku, ale záleží na Vaší úvaze, zda bude takto postupovat nebo ne. Osobně bych Vám tento postup nicméně spíše doporučila, ale nutný není. Koncentrace chondro látek v granulovaných krmivech má spíš podpůrný charakter. Dostatečná v případě problémů není. Ve Vámi zvolené receptuře není výrobcem uveden chemická forma  "chondro"  látek, pouze je zmiňováno jejich množství a to 500mg/kg krmiva. Zdroj chondroprotektiv je pravděpodobně přírodní, vstupuje do výroby z použitých surovin (klouby drůbeže, chrupavky z celých těl zpracovaných zvířat). Přírodní zdroje většinou mají obsah chondro látek kolísavý v závislosti na použité surovině.  Spolehlivost obsahu "chondro" v granulovaných krmivech co se týká jejich účinnosti bych proto asi označila za diskutabilní a zaměřila se na výběr vhodného doplňku..

Hezký den

Yvona Rumpíková

Pro možnost zveřejnění dotazu jsme vypustili název značky krmiva a nahradili jej pouze písmeny XY

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení