INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Konzervy pro štěňata velkých plemen | MUJPES.CZ

Dobry den, mam 3mesicni stene - krizence velkych plemen, prostudovala jsem mnoho materialu a rubrik o strave, o vyhodach a nevyhodach krmeni granulemi, syrovym nebo varenym jidlem, ale nenasla jsem mnoho nazoru na konzervy. Zatim krmim granulemi 2x denne, jednou denne varenym nebo mlecnymi vyrobky. Muzete mi prosim rict neco ke konzervam? Dekuji Bara

Krmení štěňat velkých plemen konzervami pro štěňata velkých plemen by neměl být problém, ale obávám se, že je ve větším balení, tak aby se to  vyplatilo, nikdo nevyrábí. Jsou běžně k dostání konzervy pro malá plemena nebo plemena střední a to i jako kompletní krmivo, ke kterému již nemusíte nic přikládat, ale pro velká....Snad jen TIM s morkovou kostí: https://www.mujpes.cz/tim-s-morkovou-kosti--1200g/, konzerva s vyšším podílem kostní hmoty, ale mletá nebo konzervy MAX https://www.mujpes.cz/konzervy-max-1204/ s obsahem celých částí kuřete, pro štěňata jsou vhodné i dršťky. Případně konzervy TOPSTEIN https://www.mujpes.cz/konzervy-topstein-1201/. Jsou také v podílu celé kořisti. 

Popsaný způsob krmné dávky bych praktikovala spíše omezeně, konzervy nejsou dány jako kompletní, ale jako doplněk. Jsou čistě masové, určitě by bylo třeba doplňovat přílohovinu, ovoce a zeleninu a to v poměru pro krmení BARF systémem.  

Kostí v konzervách se bát nemusíte. Jsou sice tepelně opracované, ale pod velkým tlakem a jsou měkké.  Lze je rozmačkat vidličkou. Do krmné dávky doplňují stavební látky pro stavbu kostí v přirozeném poměru. 

Z pohledu vyrovnanosti a vybalancování potřebných živin bych byla hodně opatrná a to zejména v období přezubování. 

S pozdravem

Yvona Rumpíková