INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Doba spotřeby krmiva| MUJPES.CZ

Dobrý den. Kupuji pro svého středního pudla (5 roků) 15 kg balení krmiv (Royal Canin). Krmivo je
pudlem spotřebováno do několika měsíců. Krmivo ukládám v bytě. Slyšel jsem, že není vhodné, aby obal
s krmivem byl dlouho otevřen, protože hrozí znehodnocení. Do jaké doby by mělo toto krmivo být
spotřebováno, nebo platí i po otevření obalu záruční doba na obalu? Děkuji za odpověď. 

Martin L. 

Dobrý den Martine, 

záruční doba platí i po otevření obalu, pro střední plemena by možná ale i přesto bylo vhodnější zakoupení menšího balení. Čím čerstvější se krmivo zkrmuje, tím lépe. Standardem pro uložení krmiva by mělo být chladnější a temné místo, ideální je po odebrání krmné dávky pytel smáčknout, vytlačit přebytečný vzduch a opětovně uzavřít. Stačí klidně i kolíčky na prádlo, ale na uzavření pytle lze zakoupit i speciální klipsy. Řada firem již dnes balí své krmivo do zipově uzavíratelných obalů, opětovné uzavření jejich obsahu tedy není problém. Lze i z většího balení odsypat do menší nádoby, velké balení uzavřít a odsypávat z odsypu..

Skladování krmiva není vhodné ve společnosti aromatických látek, krmivo by nemělo být vystavováno ani slunečnímu záření. Rozvažované krmivo na prodejnách je již snad také minulostí, stejně tak tisk vlastních štítků s daty zadané samotným prodejcem. Za nás doporučujeme nákup pouze originálních balení s vyznačeným datem spotřeby. 

Výrobci v průběhu záruční doby počítají s pozvolnou a postupnou degradací vitamínů. Jejich obsah v krmivu při výrobě proto lehce navyšují. Prvním příznakem, že s uskladněným krmivem není něco v pořádku je typický zápach žluklého tuku. 

 

Ing. Yvona Rumpíková