Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Doba spotřeby krmiva| MUJPES.CZ

Dobrý den. Kupuji pro svého středního pudla (5 roků) 15 kg balení krmiv (Royal Canin). Krmivo je
pudlem spotřebováno do několika měsíců. Krmivo ukládám v bytě. Slyšel jsem, že není vhodné, aby obal
s krmivem byl dlouho otevřen, protože hrozí znehodnocení. Do jaké doby by mělo toto krmivo být
spotřebováno, nebo platí i po otevření obalu záruční doba na obalu? Děkuji za odpověď. 

Martin L. 

Dobrý den Martine, 

záruční doba platí i po otevření obalu, pro střední plemena by možná ale i přesto bylo vhodnější zakoupení menšího balení. Čím čerstvější se krmivo zkrmuje, tím lépe. Standardem pro uložení krmiva by mělo být chladnější a temné místo, ideální je po odebrání krmné dávky pytel smáčknout, vytlačit přebytečný vzduch a opětovně uzavřít. Stačí klidně i kolíčky na prádlo, ale na uzavření pytle lze zakoupit i speciální klipsy. Řada firem již dnes balí své krmivo do zipově uzavíratelných obalů, opětovné uzavření jejich obsahu tedy není problém. Lze i z většího balení odsypat do menší nádoby, velké balení uzavřít a odsypávat z odsypu..

Skladování krmiva není vhodné ve společnosti aromatických látek, krmivo by nemělo být vystavováno ani slunečnímu záření. Rozvažované krmivo na prodejnách je již snad také minulostí, stejně tak tisk vlastních štítků s daty zadané samotným prodejcem. Za nás doporučujeme nákup pouze originálních balení s vyznačeným datem spotřeby. 

Výrobci v průběhu záruční doby počítají s pozvolnou a postupnou degradací vitamínů. Jejich obsah v krmivu při výrobě proto lehce navyšují. Prvním příznakem, že s uskladněným krmivem není něco v pořádku je typický zápach žluklého tuku. 

 

Ing. Yvona Rumpíková

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení