Doba spotřeby krmiva| MUJPES.CZ

Dobrý den. Kupuji pro svého středního pudla (5 roků) 15 kg balení krmiv (Royal Canin). Krmivo je
pudlem spotřebováno do několika měsíců. Krmivo ukládám v bytě. Slyšel jsem, že není vhodné, aby obal
s krmivem byl dlouho otevřen, protože hrozí znehodnocení. Do jaké doby by mělo toto krmivo být
spotřebováno, nebo platí i po otevření obalu záruční doba na obalu? Děkuji za odpověď. 

Martin L. 

Dobrý den Martine, 

záruční doba platí i po otevření obalu, pro střední plemena by možná ale i přesto bylo vhodnější zakoupení menšího balení. Čím čerstvější se krmivo zkrmuje, tím lépe. Standardem pro uložení krmiva by mělo být chladnější a temné místo, ideální je po odebrání krmné dávky pytel smáčknout, vytlačit přebytečný vzduch a opětovně uzavřít. Stačí klidně i kolíčky na prádlo, ale na uzavření pytle lze zakoupit i speciální klipsy. Řada firem již dnes balí své krmivo do zipově uzavíratelných obalů, opětovné uzavření jejich obsahu tedy není problém. Lze i z většího balení odsypat do menší nádoby, velké balení uzavřít a odsypávat z odsypu..

Skladování krmiva není vhodné ve společnosti aromatických látek, krmivo by nemělo být vystavováno ani slunečnímu záření. Rozvažované krmivo na prodejnách je již snad také minulostí, stejně tak tisk vlastních štítků s daty zadané samotným prodejcem. Za nás doporučujeme nákup pouze originálních balení s vyznačeným datem spotřeby. 

Výrobci v průběhu záruční doby počítají s pozvolnou a postupnou degradací vitamínů. Jejich obsah v krmivu při výrobě proto lehce navyšují. Prvním příznakem, že s uskladněným krmivem není něco v pořádku je typický zápach žluklého tuku. 

 

Ing. Yvona Rumpíková