Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Voda a pes | MUJPES.CZ

1. Psa koupejte jen s prázdným bříškem. Pozor, i voda v něm může být rizikovým faktorem pro vznik torze žaludku. I když příčiny torze obecně se považují za neznámé. 

2. Při vstupu do vody vybírejte pozvolný přístup. Rychlé ponoření do studenější vody skokem může vyvolat stažení cév a srdeční kolaps.

3. Mořská voda je slaná a vysoce koncentrovaná. Při práci v ní ji pes polyká. Následně potřebuje vnitřní prostředí organismu "zředit" příjmem vody sladkovodní. Výsledkem bývá poměrně velké množství moči. A těch loužiček.. POZOR na vdechnutí vody slané, může vyvolat tzv. syndrom "sekundárního tonutí". Syndrom sekundárního tonutí vede k úhynu zvířete. I když už je na suchu:-(

4. Opatrně na betonová dna rybníků a pláží. Pes si o ně snadno odře tlapky. Pro práci se psem vybírejte spíše pláže s měkkým povrchem (písčité, hliněné).

5. Při práci ve vodě by měl mít pes jistící postroj nebo vestu s uchem pro snadné vytažení.

6. Vlny a vodní proud přestavují pro psy vysokou fyzickou zátěž. Práce ve vodě za větru je jiná než ve vodě statické. Plavte v těchto podmínkách s rozumem a s jištěním.

7. Výstroj psa může ve vodě způsobit odřeniny. Slaná voda vyvolává rez všech kovových předmětů, zapomeňte u moře na řetízkový obojek. Zrezne během pár dnů. Stejně tak kovové spony na výstroji. 

8. Pokud má pes problém s plaváním, doprovoďte jej do vody a přizvedněte mu pod břichem zadní část těla. Získá tím větší jistotu v pohybu.

9. Psi malých plemen s nechutí vstoupit do vody přineste v náruči na mělčinu a po pozvolném ponoření je pusťte směrem ke břehu. Většinou se jim vybaví, že nožičky mají a plavat umí.. :-) Zvlášť, když bude na břehu jeden z dalších pánečků. 

10. Plavání je velmi fyzicky náročné: 1 minuta = 1km běhu. Vodní prostředí nutí ale psa zatěžovat všechny končetiny rovnoměrně. Je proto výborné i pro psy v rekonvalescenci po úraze nebo operaci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení