Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Popel v krmivu... jde to bez něj? | MUJPES.CZ

V první řadě, pokud budete mít stejný požadavek jako onen pán, tak vás musíme zklamat. Krmivo bez obsahu popele vám nabídnout nemůžeme a věřte nebo ne, vašemu pejskovi ani kočičce tím neublížíme.

Když se podíváte pozorně na obal krmiva, najdete obsah popele deklarován naprosto jasně. Jeho množství bývá v rozmezí 50-110g/kg krmiva a bývá na konci řádku deklarací, většinou za uvedeným obsahem vlákniny.

Hodnota, kterou výrobce uvádí, je zjištěná laboratorně a má pro odborníky, kteří se zabývají výživou, vypovídající hodnotu o množství anorganických látek v krmivu. U živočišných mouček vyšší hodnota popele vypovídá např. o vyšším podílu kostní hmoty ve vstupní surovině.

Vyhláška č. 497/2004 Sb. uvádí dva druhy analýz pro zjištění popele:
1. popel, kdy je vzorek krmiva určité hmotnosti zpopelněn při 550 stupních Celsia a zbytek je zvážen
2. tzv. popel HCl (metoda pro stanovení popele, který je nerozpustný v kyselině chlorovodíkové)
Obě metody byly převzaty z evropského krmivářského práva.

„Popel“ je tedy to, co zbývá z krmiva, když projde jedním nebo druhým procesem zpracování. Patří mezi povinně deklarované údaje na obalu krmiva. Do krmiva se nepřidává a určitě ne někde od táboráku. Je jeho naprosto přirozenou součástí.

 

 

Autor článku: Yvona Rumpíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení