INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Pihy u čivavy | MUJPES.CZ

"Dobrý den, máme 2,5 měsíční Čivavu, je celá bílá, jenom na ocásku a na hlavě má hnědé fleky. Za posledních deset dní se jí udělaly po celých zádech malé černé tečky - pihy. Je jich docela dost. Nevím jesli je to něco závažného, nebo jestli jehom "pihatí". Jelikož má celá záda bílá, tak je to dost vidět.
Děkuji za odpověď. Docela nás to vyděsilo. Alena Z."

Dobrý den, pravděpodobně se opravdu jedná o nadměrné ukládání kožního pigmentu melaninu v kůži vlivem slunečního záření (podobně jako u lidí) - tedy pigmentové skvrny. K nadměrné tvorbě pih přispívá kromě intenzivního letního sluníčka i světlá pokožka Vaší fenečky a bílá barva srsti - pigmentové skvrny mohou a nemusí být důvodem k obavám, stejně jako u lidí - pokud bude některá z pih narůstat větších rozměrů, případně i vyrůstat nad povrch kůže, bylo by lepší takový névus odstranit chirurgicky a vyšetřit na histologii... Pokud má srst řidší a bude déle pobývat na sluníčku, možná by stálo za to ošetřit nějakým olejíčkem s UV faktorem.... MVDr. Pavla Alexandrová