INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Nehybnost ocasu u labradora | MUJPES.CZ

Dobrý den, mám 8letého labradora a dneska vůbec nehýbe ocasem. Nenosí ho vodorovně, nevrtí s ním. Jen ho má pořád podél zadku a občas s ním teda pohne. Včera jsme byli na rybníku a hodně plaval, ale byl v pohodě. Prohmatávala jsem mu ho, ale zlomený ho nemá. Děkuji za radu.

Dobrý den,

je možné, že si při plavání namohl ocasní svaly, mohl si také uskřinout při nějakém neopatrném pohybu nervy, které inervují ocasní svalovinu. Snad se nejedná o nic závažného. Vážnější by bylo, kdyby k tomu i neovládal pánevní končetiny, případně močení či kálení - zde by se mohlo jednat o uskřinutí konečného úseku míchy či z míchy vystupujících nervů vzájemně posunutými obratli nejčastěji mezi posledním bederním obratlem a křížovou kostí, tzv. syndrom cauda equina. Vyčkejte pár dní, je možné, že se funkce ocasu po pár dnech upraví, pokud by byl ocas stále nehybný, raději zajděte k veterináři, nejlépe na rentgenologické vyšetření. Bylo by vhodné, aby měl klidový režim...

MVDr. Pavla Alexandrová