DOVOLENÁ 19.8.2024

Pangamin Aktiv 200tbl

Neohodnoceno
Značka: Ostatní
174 Kč
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení
Je určen na podporu hybnosti kloubů a reparaci (náhradu) poškozené chrupavky. S klouby a s kloubní chrupavkou, je to podobné jako s mozkovou tkání. Jak jsou tyto dvě nejdůležitější části pohybového aparátu jednou závažně poškozeny, jedná se nevratný proces.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je určen na podporu hybnosti kloubů a reparaci (náhradu) poškozené chrupavky. S klouby a s kloubní chrupavkou, je to podobné jako s mozkovou tkání. Jak jsou tyto dvě nejdůležitější části pohybového aparátu jednou závažně poškozeny, jedná se nevratný proces. 

Složení: šetrně sušené pivovarské kvasnice, hydrolyzovaný kolagen 92%, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, L-cystin, selen, vitamin C, hořčík. 

Obsah účinných látek v doporučené denní dávce 4 tablety (hmotnost dospělého člověka 65kg): pivovarské kvasnice 1160mg, hydrolyzovaný kolagen 92% 260mg, glukosamin sulfát 100mg, hořčík 21mg, chondroitin sulfát 20mg, Vitamin C 12mg Dávkování: pro dosp. člověka 2x denně 2 tablety po jídle 

Pivovarské kvasnice jsou převážně bílkoviny (46 %) produkované kvasinkou pivní (Saccharomyces cerevisiae). Dále obsahují řadu důležitých enzymů, které pomáhají při trávení potravy. Z dalších látek obsahují nukleotidy, puriny (obě tyto látky se podílí na stavbě DNA), aminokyseliny, minerály, vitaminy skupiny B včetně vit. B6, B12,. Pivovarské kvasnice jsou přírodním zdrojem látek, nezbytných pro vstřebání a využití vápníku, který je potřebný pro prevenci a léčbu osteoporózy. Vzhledem k tomu, že při prevenci a léčbě osteoporózy je nutný nejen přísun vápníku, ale také látek, které umožňují jeho vstřebání. Mezi tyto látky patří i glukosamin sulfát, látka běžně přítomná v lidském organizmu, která je přirozenou součástí kloubních chrupavek. Chondroitin sulfát je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty, která zabezpečuje mechanické a elastické vlastnosti, podporuje regenerační procesy chrupavky a má charakteristickou schopnost vázat ve tkáni vodu. Tato tekutina - synoviální je důležitá ze dvou důvodů: chová se jako porézní tlumič nárazů a současně umožňuje výživu chrupavky. Bez této tekutiny se stává chrupavka podvyživenou, tenkou a křehkou. Na snížení obsahu vody v chrupavce má negativní vliv zejména stárnutí. Následně se tento nedostatek projevuje při potížích v pohyblivosti kloubů. Také akutní úraz, artritida a řada dalších příčin mohou nepříznivě ovlivnit integritu a funkci chrupavky. Kolagen je hlavní bílkovina pojivové tkáně a zároveň je další součástí chrupavky, vazů, šlach, kostí a zubů, ale i cév a pokožky. Posiluje krevní cesty a hraje roli ve vývoji tkáně. Hydrolyzovaný kolagen je lehce stravitelná biologicky aktivní látka. Její pravidelné užívání podporuje celkově zdravý vývoj. Zlepšuje strukturu vlasů a nehtů a zároveň zlepšuje vlastnosti kůže. Biologická aktivita hydrolyzovaného kolagenu, hlavně pak široké aminokyselinové spektrum je zároveň využíváno při léčbě osteoporózy a artrózy. L-cystin, selen, vitamin C: tento velmi účinný antioxidační komplex chrání tělní buňky před poškozením oxidací. Antioxidační komplex chrání náš organizmus před nebezpečnými volnými radikály a tím zabraňuje vzniku různých chorob. Zároveň zpomaluje vývoj degenerativních onemocnění jako je artróza, artritida, osteoporóza, ale i různá revmatická onemocnění. Hořčík: se v našem těle vyskytuje hlavně v kostech, spolu s vápníkem a fosforem. Je to právě hořčík, který pomáhá udržovat pevné nejen klouby, ale i zubní sklovinu.

Doplňkové parametry

Kategorie: klouby, vazy a kosti
Hmotnost: 0.114 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: