INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

odčervení

Endoprazitika "chemického původu" lze zakoupit pouze u veterinárního lékaře nebo lékarníka. V nabídce máme pouze doplněk ke krmivu, který dlouhodobě vytváří nepříznivé prostředí pro parazity ve střevě zvířete. Dále zájemcům můžeme poskytnout základní informace o způsobu dehelmintizace tzv. odčervení, které pro nás zpracovala MVDr. Jolana Kaplanová a kol., veterinární ordinace, Ferrerova 9, Brno.

Odčervení patří u psů hned po vakcinaci mezi nejdůležitější pravidelné preventivní ošetření. Odčervováním, tzv. dehelmintizací, zbavujeme psy střevních parazitů, kteří u nich mohou způsobovat vážné zdravotní problémy, a to zejména u malých štěňat (poruchy trávení, průjem, zvracení, nekvalitní srst, vyhublost atd.). Velká část parazitů trávicího ústrojí psa je přenosná na člověka. Ohroženou skupinu představují hlavně malé děti, které ještě nemají zažité základní hygienické návyky a mohou se velmi snadno nakazit prostřednictvím psích výkalů např. škrkavkami. 

ODČERVENÍ ŠTĚŇAT: 

První odčervení se provádí u štěňat ve věku 2-3 týdny a dále se opakuje ve dvoutýdenních intervalech až do věku 2-3 měsíců. Pro nejmladší věkové kategorie psů je vhodné na odčervení používat preparáty ve formě past, které jsou účinné proti tzv. oblým červům, mezi které patří např. škrkavky. Tyto preparáty určené pro štěňata způsobují paralýzu parazitů bez jejich usmrcení (červi odcházejí stolicí aniž by svými toxiny ohrožovali organismus štěněte). Štěňata by měla být odčervována zároveň s kojící fenou pro možný přenos parazitů mlékem. 

ODČERVENÍ DOSPĚLÉHO PSA: 

Dospělé psy je dobré odčervovat dvakrát ročně, v rodinách s malými dětmi nebo v místech s vysokou koncentrací psů až čtyřikrát ročně. Pro dospělé psy jsou určeny preparáty s širokospektrálním účinkem proti oblým i plochým červům (např. tasemnice). Tyto preparáty jsou většinou k dispozici ve formě tablet a dávkují se podle hmotnosti psa. Důležité je vědět, že odčervení nepůsobí preventivně. Je účinné v době průchodu trávicím traktem psa a jakmile je vyloučeno, může se pes infikovat znovu. Tablety je vhodné psům podávat s trochou oblíbeného krmiva buď samotné na kořen jazyka, nebo zabalené do kousku laskominy. Není dobré je dávat s normální krmnou dávkou, protože tak je pes snadněji vyzvrací. Preparáty je vhodné měnit.

Alternativou k odčervení je koprologické vyšetření trusu. V případě, že je negativní, není nutné psa odčervovat. Jeho další výhodou je zachytitelnost jednobuněčných střevních parazitů (např. giardie), proti kterým je běžné odčervení neúčinné. 

Samozřejmou prevencí proti parazitózám u psů by měl být sběr výkalů na trávnících a psích výbězích.

LogoVET-CS_A_RGB-300http://www.uskvbl.cz/cs/inspekce/prodejci-vyhrazenych-leivych-pipravk/seznamy/detail?Id=27759130

Nejprodávanější

4899 herbax 100g
62 Kč –3 %
Herbax 100g
Vyprodáno
PSH68249
Původně: 62 Kč  (–3 %)
60 Kč
3 položek celkem
4899 herbax 100g
62 Kč –3 %
Herbax 100g
Vyprodáno
60 Kč
PSH68249
Verm-X Prírodní granule proti strevním parazitum pro psy (Verm-X Prírodní granule proti strevním parazitum pro psy 100g -)
od 288 Kč

Přírodní jemný prostředek pro odčervení a dlouhodobou prevenci střevních parazitů na bázi bylin ve formě chutného křupavého pamlsku. Podávání je možné dlouhodobě a pravidelně.

PTEVE-01
Verm-X Prírodní tekutina proti strevním parazitum pro psy (Verm-X Prírodní tekutina proti strevním parazitum pro psy 250ml -)
od 864 Kč

Bylinný doplněk do krmiva pro dlouhodobou prevenci a ochranu proti střevním parazitům. Vhodné pro všechny psy.

PTEVE-09