Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Vedení psa po parkuru | MUJPES.CZ

Já používám způsob, který jsem si nazvala vedení rukou. Spočívá v tom, že psovi ukážu kam má běžet tou rukou, u které je. To znamená, že když mám psa u pravé ruky, tak mu směr ukážu pravou rukou a naopak. Jako u každého vedení musí psovod dělat i obraty a měnit strany, aby psa dobře navedl a tím si ruce vystřídá. Tímto způsobem provádím fenku parkurem. A vzhledem k tomu, že je velice rychlá, naučila jsem ji ještě povely right a left, které používám, když je přede mnou. Ale pokud jí stačím, používám vedení rukou.


Druhou metodu nazývám vedení přes ruku. Spočívá v tom, že když mám psa u pravé nohy, tak ho vedu levou rukou a u levé nohy pravou. Tento způsob vedení má několik nevýhod. Například, pokud na parkuru stojí dvě překážky vedle sebe, musí se psovod natočit a ukázat směr celým tělem, jinak pes zareaguje špatně. U vedení rukou psovodovi stačí vystrčit ruku více do strany, pes bez problémů identifikuje správnou překážku a psovod se již může soustředit na výměnu stran, která většinou následuje. Vedení přes ruku je pro psa velmi nekonkrétní a tím pádem chybuje. Ne vlastní vinou, ale vinou vedení, vinou psovoda. S tímto způsobem jsem se poprvé setkala v Německu a je pravda, že vypadá velmi pěkně a elegantně. Pravdou však zůstává, že vedení rukou je mnohem efektivnější.


Pokud náhodou patříte k vyznavačům druhé metody, v zájmu vás i vašeho psa si vyzkoušejte vedení rukou. Uvidíte, jak dobře bude pes reagovat a jak se zlepší vaše výsledky. Držíme vám packy a ať všechny starty dobře dopadnou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení