INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Hmat psa | MUJPES.CZ

Takto zjednodušeně bývá nazýván smyslový orgán obstarávající plynulý kontakt živočicha s vnějším prostředím. Jako ostatním smyslovým orgánům odpovídá i jemu určitá oblast v mozkové kůře. U psa se shledáváme s kožními receptory sloužícími vnímání dotyku, popřípadě tlaku, dále se smyslovými orgány pro vnímáni tepla a chladu a konečně s receptory pro vnímání bolesti. Mají důležitou úlohu v celém životě psa, ale zvlášť intenzívně se uplatňují v jeho útlém věku. K nejmarkantnějším jevům patří vnímání tepla a chladu, jemuž slouží určitá místa na kůži: tepelné a chladové body. Poslední jsou tam umístěny blíže povrchu, a proto reagují především.

Není třeba rozvádět, že pes reaguje na chlad jednak stočením, spánkem, nebo naopak prudkým pohybem, na nadměrné teplo zevního prostředí ochlazováním, spočívajícím rovněž v zaujímání polohy tomu odpovídající a v tzv. termoregulační polypnoe, které záleží v rychlém dýcháni otevřenou tlamou a v hojném vyměšování slin.

Hmatovému postřehu slouží též tzv. sinusové chlupy, umístěné hlavně na čenichu psa, ale ještě i na jiných místech těla. Ve spojitosti s kožním smyslem bývá též pohybování srstí při různých příležitostech. Jde zejména o otřepávání, a to hlavou, celým tělem nebo přední částí těla, jindy zadní částí těla a patří k němu také chvění ocasem.

Prostřednictvím kožních a svalových receptorů dostává organismus psa též zprávy o své poloze v prostoru. Stanovení a zachovávání této polohy hlavně slouží labyrint, umístěný v sluchovém ústrojí, podobně jako u člověka. Labyrint je nezbytný pro udržení rovnovážné vzpřímené polohy a vytváří předpoklad pro veškerou hybnost.