Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Hmat psa | MUJPES.CZ

Takto zjednodušeně bývá nazýván smyslový orgán obstarávající plynulý kontakt živočicha s vnějším prostředím. Jako ostatním smyslovým orgánům odpovídá i jemu určitá oblast v mozkové kůře. U psa se shledáváme s kožními receptory sloužícími vnímání dotyku, popřípadě tlaku, dále se smyslovými orgány pro vnímáni tepla a chladu a konečně s receptory pro vnímání bolesti. Mají důležitou úlohu v celém životě psa, ale zvlášť intenzívně se uplatňují v jeho útlém věku. K nejmarkantnějším jevům patří vnímání tepla a chladu, jemuž slouží určitá místa na kůži: tepelné a chladové body. Poslední jsou tam umístěny blíže povrchu, a proto reagují především.

Není třeba rozvádět, že pes reaguje na chlad jednak stočením, spánkem, nebo naopak prudkým pohybem, na nadměrné teplo zevního prostředí ochlazováním, spočívajícím rovněž v zaujímání polohy tomu odpovídající a v tzv. termoregulační polypnoe, které záleží v rychlém dýcháni otevřenou tlamou a v hojném vyměšování slin.

Hmatovému postřehu slouží též tzv. sinusové chlupy, umístěné hlavně na čenichu psa, ale ještě i na jiných místech těla. Ve spojitosti s kožním smyslem bývá též pohybování srstí při různých příležitostech. Jde zejména o otřepávání, a to hlavou, celým tělem nebo přední částí těla, jindy zadní částí těla a patří k němu také chvění ocasem.

Prostřednictvím kožních a svalových receptorů dostává organismus psa též zprávy o své poloze v prostoru. Stanovení a zachovávání této polohy hlavně slouží labyrint, umístěný v sluchovém ústrojí, podobně jako u člověka. Labyrint je nezbytný pro udržení rovnovážné vzpřímené polohy a vytváří předpoklad pro veškerou hybnost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení