Ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, PPL nad 2000Kč do 31kg. ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 550Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování.

Život ve smečce a výcvik | MUJPES.CZ

Ještě předtím, než se dostaneme k samotnému výcviku, bychom si měli alespoň trochu přiblížit, jak to funguje nebo fungovalo ve smečce.

Ve smečce psovitých šelem panuje přísná hierarchie-tj.existuje v ní hodnostní žebříček, na jehož vrcholu je jedinec vůdčí, všem ostatním nadřazený, kterého musí všichni poslouchat a uznávat. Pokud tomu tak není, respekt si vynutí. Hned za ním je stupínek č.2 a to je jedinec jemu podřízený, ale ostatním členům nadřízený.a takto to postupuje až k úplně poslednímu jedinci smečky. Ale toto pořadí ve smečce není neměnné. Uvnitř smečky probíhají neustálé boje o získání lepší pozice.


Teď si pomalu přiblížíme, jak to funguje dnes v rodině. Když si přinesete domů štěně, je schopno během několika dnů bezpečně rozpoznat dominantní členy smečky - dospělé osoby. Pozná také podřízené členy smečky- děti. Dominantní členy smečky respektuje, děti však nikoli. Nechtěla bych vás uvést do omylu, že pes bude poslouchat všechny dominantní osoby ve smečce tj. dospělé osoby. I tady se pes velmi rychle naučí někoho respektovat, uznávat, více či méně. Děti pes chápe jako mláďata ve smečce, hraje si s nimi, ale neposlouchá je.
Proto výcvik psa nedospělými dětmi přináší menší výsledky, než když je pes cvičen dospělým člověkem, který má u psa autoritu.

Problém ovšem nastane, když se nedůslednou výchovou dostane majitel psa do úlohy člena smečky - to je na druhé místo smečky. Příčinou bývá neprůbojnost nebo nedůslednost psovoda.
V minulém článku jsem se krátce zmínila o hře psa a psovoda. Hra člověka se psem není nedůstojná, nýbrž usměrněná hra je součástí vážné výcvikové práce. Dokáže vylepšit vztah mezi psovodem a psem.
Čas cvičení je opět určen způsobem života ve smečce. Musíme si uvědomit, že pes je psovitá šelma, která je nejvíc aktivní v době podvečera, noci a v ranních hodinách. V tuto dobu se smečka vydávala na lov a obstarávala potravu. Naopak dopoledne, v poledne a v čase večera odpočívala a spala. Proto se také štěně nejlépe učí brzy ráno - nejlépe dopoledne do 9-10 hodin a odpoledne v čase mezi 18.-21. hodinou. Naopak v době kolem poledne a odpoledne nejvíce času prospí. Máme-li však z dospělého psa v závěru výcviku připravit psa všestranně upotřebitelného - trénujeme se psem v kterémkoli čase a v kterémkoli počasí. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení