INFO O CENÁCH DOPRAVY: ceny dopravy jsou nastaveny v košíku a jsou závislé na celkové hmotnosti a výši objednávky. Liší se podle zvolené přepraní společnosti. Dopravu ZDARMA poskytujeme u GLS při objednávce od 550Kč do 10kg hmotnosti, u České pošty při objednávce nad 1600Kč do 31kg, zásilkovna při objednávce nad 1600Kč do 10kg, DPD Pickup od 699Kč do 4.9kg, PPL nad 2000Kč do 31kg, ROZVOZ BRNO - při objednávce nad 800Kč bez omezení hmotnosti. Příjemné nakupování a děkujeme za přízeň.

Omega-3 mastné kyseliny

Mastné kyseliny omega-3 přispívají k udržování nízké hladiny cholesterolu, stabilizují nepravidelnost srdeční činnosti (arytmii) a snižují krevní tlak. Mastné kyseliny omega-3 jsou rovněž přírodními krevními ředidly, omezují tvorbu sraženin, působí protizánětlivě a jsou součástí buněčných membrán. 

Rostlinné omega-3 obsahují především mastnou kyselinu ALA. Kyselina ALA je ale sama o sobě nevyužitelná a tělo ji musí zpracovat na na EPA a na DHA. Tělo je ale schopné přeměnit pouze velmi malé množství této kyseliny, cca  2 - 5 %.  U rostlinných omega-3 je tedy vstřebatelnost Omega 3 jen velice malá a masožravým zvířatům se doporučuje podávat Omega-3 mastné kyseliny hlavně živočišného původu. 

Živočišné zdroje omega-3 mastných kyselin tělo využije až z 98 %

Zdrojem živočišných omega-3 mastných kyselin jsou všechny druhy mořských ryb pocházející zejména z chladných vod (sleď, losos, makrela, sardinka nebo např.  tuňák). 

http://www.petklinika.cz/dotazy-veterina/co_jsou_to_mastne_kyseliny_a_proc_je_dulezity_jejich_prijem_v_potrave_ve_spravnem_pomeru